AKTUALNE

Bajkowa kukiełka z drewnianej łyżki

Prezentowane prace zostały wykonane w ramach konkursu plastycznego przez dzieci i młodzież Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno -Pedagogicznej nr 1 w Chełmie. Ekspozycja przygotowana przez nauczycielki, opiekunki przedsięwzięcia - Gabrielę Sado i Renatę Bielak, stanowi okazję do promocji placówki w środowisku lokalnym oraz zaprezentowania innowacji twórczej, pasji i talentów podopiecznych ZWIPPP nr 1 w Chełmie.

Wystawę można oglądać w holu Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie do 30 czerwca 2021 r., w godzinach pracy placówki.

Malarstwo

Zapraszamy na wystawę Zbigniewa Abraszka Malarstwo. Prezentuje on 9 pejzaży, które powstały w 2021 r. Ukazują one miejsca bliskie sercu artysty, stanowiąc swoistą podróż, pełną sentymentalizmów i wzruszeń. Skryte w fakturze i barwie uczucia w naturalny sposób udzielają się odbiorcom i pozwalają choć na chwilę przenieść się w idylliczny świat młodzieńczych marzeń.

Ekspozycja będzie czynna  w dniach 08.06-02.07.2021 r. w godzinach pracy placówki.

Zwiedzanie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zbigniew Abraszek

EKSPOZYCJE ZAKOŃCZONE

wystawa artystyczna Nikolety Kalińskiej „Pędzlem po fali”

Wystawa chełmianki, studentki architektury, przedstawiająca rozwój na drodze jej pięcioletniej pracy z rysunkiem i malarstwem. Wraz z obcowaniem z nowymi formatami i technikami rosła ogromna pasja, która stopniowo doprowadziła do spełnienia marzeń o studiach w nadmorskim mieście. Zainspirowana lekkością, zarazem mocą fal, przechodzi z czarno-białych ostrych linii, do plastycznych dynamicznych kolorów w rytmie farby temperowej.

Wiosna, ach to TY!

Wystawa prac autorstwa podopiecznych Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie.
Ekspozycję dostępna w holu bibliotecznym do 25 maja.

13 kwietnia. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

"W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej" - treść uchwały Sejmu przyjętej przez aklamację w listopadzie 2007 r.

spis dostępnej literatury i zbiorów specjalnych

"Baczyński znany i nieznany"

Wystawa powstała z okazji Światowego Dnia Poezji oraz przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wystawa prezentowała bardziej i mniej znane fakty z życia poety – ukazuje go nie tylko jako zdolnego pisarza, ilustratora, ale także jako ucznia, powstańca i męża. 

"Ważki - piękne i pożyteczne"

Jeśli chcesz zobaczyć piękne i niespotykane okazy ważek, przyjdź do nas! Zanim będziesz mógł podziwiać je w naturze, obejrzyj wystawę fotografii przyrodniczej EWY RAUNER-BUŁCZYŃSKIEJ pt. WAŻKI – PIĘKNE I POŻYTECZNE.

szczegóły

"Jej portret"

Na wystawę składa się 11 plansz prezentujących sylwetki niezwykłych kobiet, które w swoich czasach odegrały niebagatelną rolę i w szczególny sposób zapisały się w historii polskiej literatury, sztuki i sportu. Dopełnienie ekspozycji stanowi bogaty zbiór książek, które pozwolą poznać życiowe losy i wybory kobiet mądrych, utalentowanych i pięknych.