Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Bílliotek@ Pedagogiczna w Chelmie W dniach 1-3 maja biblioteka nieczynna Od 4 mana 2021 pracujemy od poniedziałku do 9:00-17:00 soboty 9:00 14:00 w piątku Przypominamy o stosowaniu się doobowiÄzujÄ…cych procedur bezpieczeństwa U”

AKTUALNE

wystawa artystyczna Nikolety Kalińskiej „Pędzlem po fali”

Nikoleta Kalińska, ur. 1999 w Chełmie

"Pędzlem po fali" - wystawa chełmianki, studentki architektury, przedstawiająca rozwój na drodze jej pięcioletniej pracy z rysunkiem i malarstwem. Wraz z obcowaniem z nowymi formatami i technikami rosła ogromna pasja, która stopniowo doprowadziła do spełnienia marzeń o studiach w nadmorskim mieście. Zainspirowana lekkością, zarazem mocą fal, przechodzi z czarno-białych ostrych linii, do plastycznych dynamicznych kolorów w rytmie farby temperowej.

Wystawa będzie czynna do 28 maja 2021 r.

Uwaga: Zwiedzanie z zachowaniem reżimu sanitarnego!

Zapraszamy

EKSPOZYCJE ZAKOŃCZONE

13 kwietnia. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

"W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej" - treść uchwały Sejmu przyjętej przez aklamację w listopadzie 2007 r.

spis dostępnej literatury i zbiorów specjalnych

"Baczyński znany i nieznany"

Wystawa powstała z okazji Światowego Dnia Poezji oraz przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wystawa prezentowała bardziej i mniej znane fakty z życia poety – ukazuje go nie tylko jako zdolnego pisarza, ilustratora, ale także jako ucznia, powstańca i męża. 

"Ważki - piękne i pożyteczne"

Jeśli chcesz zobaczyć piękne i niespotykane okazy ważek, przyjdź do nas! Zanim będziesz mógł podziwiać je w naturze, obejrzyj wystawę fotografii przyrodniczej EWY RAUNER-BUŁCZYŃSKIEJ pt. WAŻKI – PIĘKNE I POŻYTECZNE.

szczegóły

"Jej portret"

Na wystawę składa się 11 plansz prezentujących sylwetki niezwykłych kobiet, które w swoich czasach odegrały niebagatelną rolę i w szczególny sposób zapisały się w historii polskiej literatury, sztuki i sportu. Dopełnienie ekspozycji stanowi bogaty zbiór książek, które pozwolą poznać życiowe losy i wybory kobiet mądrych, utalentowanych i pięknych.