konkurs

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie ogłasza IV edycję Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania „W świecie Lema”. Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Zgłoszenia finalistów etapu szkolnego do udziału w eliminacjach międzyszkolnych można dokonywać poprzez arkusz online

W związku z obowiązkiem przestrzegania reżimu sanitarnego, etap międzyszkolny Konkursu odbędzie się w formie elektronicznej. Udział w etapie międzyszkolnym polega na dostarczeniu do Organizatora Konkursu filmu w formacie mp4, na którym Uczestnik (finalista etapu szkolnego) będzie czytał przez 2 minuty wybrany przez siebie fragment tekstu, ze wskazanej w regulaminie lektury, zgodnie z kategorią wiekową. Komisja konkursowa przyzna tytuły „Mistrza Pięknego Czytania” w każdej kategorii wiekowej. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział w Konkursie. 

REGULAMIN KOMKURSU

ZGODA NA UDZIAŁ DZIECKA W KONKURSIE

III Otwarte Dyktando Biblioteczne „ Spisz się” już za nami. Jury konkursu po sprawdzeniu tekstów wytypowało laureatów. Zwycięzcą tegorocznego dyktanda została pani EWA MAKUCEWICZ.  Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Łoza, Nikoleta Kalińska i Filip Langiewicz. Serdecznie gratulujemy, o terminie odbioru nagród poinformujemy telefonicznie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu i zapraszamy za rok.

Milo nam poinformować o wynikach konkursu „Pomysł na Lema”!

Jury w składzie:

  • Beata Patkowska, konsultant w LSCDN w Chełmie – przewodnicząca
  • Małgorzata Adamska, nauczyciel w ZSEiM w Chełmie
  • Mariusz Fajman, nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie

po indywidualnym zapoznaniu się z dziesięcioma pracami nadesłanymi na konkurs „Pomysł na Lema” i konsultacjach odbytych drogą online, postanowiło przyznać:

 

  • I miejsce p. Ewie Ładuniuk, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dorohuczy za scenariusz zajęć „Dyktando Stanisława Lema, czyli jak napisać arcydzieło dla siostrzeńca” oraz quiz w języku polskim i angielskim;

 

  • II miejsce p. Ilonie Winogrodzkiej, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie za zestaw projektów edukacyjnych dla szkoły podstawowej;

 

  • III miejsce p. Dorocie Gołębiowskiej, nauczycielce bibliotekarce z Zespołu Szkol im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu za quiz ze znajomości książki "Bajki robotów".

Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienie p. Beacie Tomaszewskiej, nauczycielce z II LO w Chemie za quiz i wykreślankę w aplikacji LearningApps.

Serdecznie gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach!

Miło nam poinformować, że zwyciężczynią konkursu z tytułem laureata I miejsca została uczennica klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie - KAROLINA HANC, która zdobyła najwyższy wynik punktowy spośród blisko 50 uczestników konkursu.

Ponadto, w gronie laureatów znaleźli się również:
Zofia Zalewska – Zespół Szkół w Woli Uhruskiej,
Sofia Ostapiuk – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dorohusku,
Aleksandra Piechowska – Szkoła Podstawowa w Jaślikowie

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie a ich nauczycielom-opiekunom za wsparcie!

W maju ogłosiliśmy konkurs PROJEKTANCI EDUKACJI ZDALNEJ na najciekawsze opisy doświadczeń i pomysłów wykorzystania narzędzi TIK na lekcjach podczas pracy zdalnej. 

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu artykułu lub scenariusza, w którym nauczyciel miał podzielić się swoimi doświadczeniami z pracy z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i aplikacji na swoich lekcjach. Mogła to być krótka relacja, opis narzędzia i jego przydatności z Twojego punku widzenia.

Zwycięzcą konkursu została Pani Marzena Mazurek - Dymczyk, nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Stołpiu, autorka artykułu "Nauczanie zdalne nie jest nudne". Otrzymała nagrodę główną czytnik e-booków!

Komisja przyznała dwa wyróżnienia: Pani Agnieszce Grabowskiej oraz Pani Monice Koziej

GRATULUJEMY!

Wyniki konkursu fotograficznego

Książka dobra na wszystko”.

W konkursie wzięło udział 39 osób, które nadesłały łącznie 47 zdjęć. Jury konkursowe przyznało następujące nagrody:
I miejsce
„Książka na tle łanów rzepaku”- autor zdjęcia: Martynka

II miejsce
„Chłopięca radość w otoczeniu książek”- autor zdjęcia: Natalia

III miejsce
„Czytelniczka w centrum książkowego serca”- autor zdjęcia: Katarzyna

Wyróżnienie
„Pociąg do książek”- autor zdjęcia: Spini

Gratulujemy zwycięzcom!
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.

Prace laureatów i pozostałe zdjęcia nadesłane na konkurs 

Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-IV szkół podstawowych z Chełma powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ozdoby świątecznej (bożonarodzeniowej) z wykorzystaniem surowców wtórnych. Pomysł oraz technika wykonania miała być dowolna, jednak ozdoby świąteczne MUSIAŁY być wykonane z surowców wtórnych (np. opakowań papierowych, szklanych, plastikowych, gazet itd.) lub materiałów naturalnych (np. drewno, siano, słoma, szyszki, ziarna zbóż, pestki owoców itd.).

Prace konkursowe uczniowie składali do 18 grudnia.

Komisja Konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia... Na konkurs nadesłanych zostało 60 prac z 11 placówek oświatowych z Chełma, Włodawy, Rejowca, Uhra, Okszowa, Żmudzi, Krupego. Wszystkie prace były zgodne z wymaganymi kryteriami. Wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością i techniką wykonanej pracy. Zarówno Komisja, w skład której weszły: Agnieszka Rosochacka, Joanna Sobańska i Urszula Jankowska, jak i Pracownicy Biblioteki byli pod ogromnym wrażeniem. Wszystkie eko-ozdoby zostały wyeksponowane na wystawie w holu Biblioteki i podziwiane przez cały miesiąc przez Czytelników. W Bibliotece zapanował eko-świąteczny klimat.

Decyzją Komisji wyłoniono zwycięzców, przyznano I, II i III miejsce.

I miejsce - KINGA MIELNICZUK (Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie)

II miejsce - PAWEŁ SADO (Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie)

III miejsce - ALEKSANDRA WIORKO (Szkoła Podstawowa w Rejowcu)

Gratulujemy!!!

Uroczyste wręczenie nagród Zwycięzcom odbyło się 4 lutego (wtorek) o godzinie 13:00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie (ul.Wieniawskiego 15) w Czytelni. Laureaci otrzymali zestawy konstrukcyjnych klocków KORBO.

Fotorelacja z wręczenia nagród