Kolejna, 22. edycja Giełdy Szkół – EDUwybory 2018 za nami! Dziękujemy przedstawicielom szkół średnich i uczniom gimnazjów za liczny udział w imprezie.

W ciągu trzech dni, od 13 do 15 marca 2018 r. w holu hali MOSiR prezentowało się 18 szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Chełma i powiatu chełmskiego oraz jedna z powiatu krasnostawskiego:

I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie

II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie

IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Odział w Chełmie

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie

Zespół Szkól Technicznych w Chełmie

Zespól Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie

Zespół Szkół w Siedliszczu - Liceum Ogólnokształcące

Zespół Szkół w Dubience - Liceum Ogólnokształcące

Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmie

Rzemieślnicza Szkoła Branżowa I stopnia w Chełmie

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie

Centrum Kształcenia Praktycznego w Chełmie

Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie

Bursa Szkolna w Chełmie

Tegoroczną Giełdę Szkół odwiedziło ponad tysiąc gimnazjalistów z Chełma, powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego. Uczniowie kończący szkołę mieli możliwość uzyskania aktualnych informacji na temat zasad rekrutacji do szkół średnich, planowanych profilach klas, zajęciach pozalekcyjnych, możliwościach rozwijania własnych zainteresowań.

Uzupełnieniem rozmów ze starszymi kolegami były spotkania z psychologami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 i nr 2 w Chełmie oraz konsultacje z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie oraz Centrum Edukacji Młodzieży OHP w Chełmie. Opiekunowie klas otrzymali pakiet materiałów informacyjnych o szkołach biorących udział w akcji oraz informator z ofertą szkoleniową przygotowaną przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie Oddział w Chełmie. Mamy nadzieję, że impreza spełniła oczekiwania wszystkich uczestników i pomogła uczniom gimnazjów w podjęciu właściwych decyzji o dalszej drodze kształcenia. 

Uczestników Giełdy Szkół – EDUwybory 2018 prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety, która pomoże nam w organizacji kolejnej imprezy w przyszłym roku. 

Ankieta 

Zobacz galerię zdjęć