Nowe kursy e-learningowe

Zapraszamy do udziału w trzech kursach e-learningowych prowadzonych na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji. Zainteresowane osoby mogą wybrać dowolną ilość kursów, pamiętać jednak należy, że będą one prowadzone równolegle. Rejestracja na kursy odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy i  trwa do 22 maja, prace na platformie uczestnicy rozpoczną 24 maja o godzinie 9.00. Ilość miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu do udziału w kursach uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo.

Proponowane kursy:

  • Komiks w edukacji.  W tym kursie uczestnicy poznają dwa narzędzia internetowe ToonDoo i StoryboardThat, które służą do tworzenia e-komiksów i książeczek elektronicznych oraz dowiedzą się jak je wykorzystywać w pracy z uczniami.  Prezentowane programy są łatwe w użyciu, posiadają bogatą kolekcję grafiki i funkcji dając możliwość  tworzenia innych ciekawych form przydatnych w edukacji (instrukcji, scenopisów, opowieści cyfrowych). Komiks jest świetnym narzędziem wspierającym edukację szkolną i może być wykorzystany na większości przedmiotów szkolnych.
  • Wizer.me nowy sposób na interaktywne zadania.  Udział w kursie pozwoli uczestnikom poznać darmowe i szybkie narzędzie internetowe wizer.me. Aplikacja  umożliwia tworzenie atrakcyjnych, interaktywnych arkuszy, materiałów edukacyjnych, którymi nauczyciel może podzielić się z uczniami lub wykorzystać na lekcji. Arkusz  wizer.me  pozwala łączyć szeroką gamę materiałów multimedialnych takich jak filmy, pliki audio, obrazy oraz różne rodzaje pytań. 
  • Wyjątkowe prezentacje zdjęć i filmów z Kizoa. Podczas kursu uczestnicy poznają sposoby tworzenia nieszablonowych pokazów zdjęć i filmów wzbogaconych dodatkowymi efektami, animacjami, muzyką i tekstem. Kizoa umożliwia edytowanie zdjęć i  tworzenie kolaży. Gotowe prace można osadzić na stronach internetowych lub umieścić w serwisach społecznościowych.

Formularz zgłoszeniowy