Aplikacje mobilne w pracy nauczyciela i bibliotekarza

Zapraszamy nauczycieli do udziału w warsztatowym szkoleniu, które będzie okazją do odwiedzenia świata aplikacji mobilnych i poznania tych najbardziej przydatnych w organizacji zajęć.

Warsztaty poprowadzi Pan Kamil Śliwowski: animator i trener specjalizujący się w edukacji medialnej, prawie autorskim oraz bezpieczeństwie w sieci. Od 2008 roku działa w polskim oddziale Creative Commons. Na co dzień związany jest z Centrum Cyfrowym oraz Fundacją Panoptykon, gdzie realizuje projekty edukacyjne z zakresu nowoczesnych kompetencji medialnych. Autor gry edukacyjnej o prywatności w sieci ”Trzęsienie danych”, bloguje o nowych technologiach i otwartych zasobach w edukacji na www.otwartezasoby.pl

Spoglądanie w otchłań sklepu z aplikacjami mobilnymi może przypominać stanie przed rzędem regałów z książkami. Jeśli nie jesteśmy w 100% pewni czego szukamy, odnalezienie tej książki (lub w naszym przypadku aplikacji) może wymagać pomocy specjalisty. Oto zadanie dla nowoczesnego nauczyciela i nowoczesnego bibliotekarza. Jakie aplikacje warto wykorzystać w animacji i edukacji, a jakie ułatwią nam stworzenie ciekawych zajęć i materiałów cyfrowych? Jakie aplikacje warto polecać czytelnikom tak jak polecamy dobre książki?

Podczas spotkania (na które warto zabrać swój smartfon) przyjrzymy się bliżej kilku aplikacjom i stworzymy mapę przydatnych narzędzi.

Termin: 07.12.2018 r. godz. 13.30 - 15.00

Zapisy przyjmujemy: tel. 8256422481 i poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY