• bogate zbiory biblioteczne: książki, zbiory multimedialne, czasopisma edukacyjne,
  • warsztat informacyjno-bibliograficzny (katalog biblioteczny on-line),
  • bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów poszczególnych etapów kształcenia,
  • bezpłatne warsztaty dla nauczycieli z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) w pracy dydaktycznej (forma stacjonarna i zdalna),
  • nowoczesny sprzęt multimedialny,
  • pomoce dydaktyczne do nauki programowania (sterowane gąsienice, roboty Dash i Dot),
  • konsultacje dla nauczycieli bibliotekarzy.

Proponowane przez nas szkolenia i zajęcia edukacyjne w większości przypadków mają charakter interdyscyplinarny. Nauczyciele mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy i zdobycia nowych umiejętności w zakresie TIK. Natomiast uczniom dają możliwość wspólnej nauki, przygotowują do życia w społeczeństwie informacyjnym, a także kształtują szereg ważnych kompetencji (społecznych i obywatelskich, prawo w komunikacji i mediach, posługiwania się nowoczesną technologią informacyjną, łączenia i porządkowania rozmaitych porcji wiedzy).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Dyrektor i nauczyciele bibliotekarze

Uprzejmie prosimy zainteresowanych nauczycieli o zgłaszanie własnych propozycji tematyki szkoleń.

  

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie i mailowo:

Wydział Telefon Adres
Wypożyczalnia Książek 82/ 562 24 86 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytelnia 82/ 562 24 87 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wydział Zbiorów Specjalnych 82/ 562 24 85 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Zastosowań TIK 82/ 562 24 81 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów

82/ 562 24 83

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny 82/ 562 24 84 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.