kurs e-learningowy

kurs e-learningowy

Ruszamy z nowym bezpłatnym kursem e-learningowym dla nauczycieli „TED-ED – lekcje w nowej formie”. Kurs odbywa się w formie zdalnej na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji BP w Chełmie moodle.bpchelm.pl. Pamiętaj, że do kursu logujesz się w dowolnym miejscu i dowolnym czasie! Już dziś zapisz się! Warunkiem udziału jest aktywne konto na platformie moodle.bpchelm.pl. Kurs dostępny od 20.09 do 30.09.2023 r.

opis kursu
zajęcia szachowe

zajęcia szachowe

Od września w Bibliotece Pedagogicznej ruszają kolejne zajęcia szachowe dla dzieci.
szczegóły
szachy

szachy

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie wychodzi  z propozycją do seniorów. Już od września rozpoczynamy cykl niezobowiązujących, luźnych spotkań szachowych skierowanych do emerytów, którzy pragną poznać historię i zasady królewskiej gry, lub znaleźć nowych partnerów do szachownicy. Zapewniamy miła atmosferę przy kawce, herbatce i ciasteczku.  Pierwsze spotkanie odbędzie się już 20 września 2023 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie przy ul. Henryka Wieniawskiego 15 o godzinie 11:30. Zapraszamy!

konkurs ken na afiszu

konkurs ken na afiszu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły na stronie Organizatora.

szczegóły
wojewódzki konkurs plastyczny

wojewódzki konkurs plastyczny

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów szkół podstawowych klas 6 - 8 z województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników będzie wykonanie techniką kolażu pocztówki inspirowanej życiem i twórczością Wisławy Szymborskiej.

Dodatkowe informacje:  84 638 49 39 wew. 25

szczegóły

Nowości

BIULETYN BIBLIOTEKA AKTYWNA

Biuletyn Biblioteka Aktywna jest wspólnym przedsięwzięciem bibliotekarzy szkolnych oraz pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Jego zadaniem jest wspieranie nauczycieli w realizacji edukacji czytelniczej i medialnej, popularyzacja różnorodnych form pracy bibliotek, wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli bibliotekarzy.

Zachęcamy nauczycieli bibliotekarzy do zamieszczania na łamach biuletynu własnych publikacji, artykułów, materiałów dydaktycznych.

Numer 25/2020

Numer 26/2021

Numer 27/2022

klub kodera

klub kodera

Bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci w wieku 6-12 lat.

W programie: roboty Dash&Dot, CUE, Ozoboty, interaktywna sterowana Gąsienica, gra planszowo-mobilna Scottie Go!, mata do kodowania, rozszerzona rzeczywistość, klocki konstrukcyjne KORBO, gry komputerowe, szyfrowanie i wiele innych... 

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. W 2022 roku w ramach NPRC 2.0 Biblioteka otrzymała wsparcie w kwocie 3 000 zł.