Obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8-12 maja 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie

8-15 maja

* godz. 10:00-  Poranki z teatrzykiem Kamishibai  (tel.: 562-24-87)

- zapraszamy wszystkich chętnych

-  mile widziane grupy zorganizowane

 

9 maja

* godz. 14:00-  Drugie życie książki (tel.: 562-24-85)

 - warsztaty twórcze dla nauczycieli

 

10 maja

* godz. 14:00-  2. Otwarte Dyktando Biblioteczne (tel.: 562-24-81)

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Otwartego Dyktanda Bibliotecznego „Spisz się!” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie. Dyktando ma charakter otwarty - skierowane jest do uczniów wszystkich szkół miasta Chełm, powiatu chełmskiego, włodawskiego, krasnostawskiego oraz osób dorosłych. Organizacja wydarzenia jest kontynuacją obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

II Otwarte Dyktando Biblioteczne to wydarzenie, którego celem jest promowanie poprawnej polszczyzny, doskonalenie umiejętności prawidłowej  pisowni polskiej oraz motywowanie do współzawodnictwa w „ortograficznych potyczkach”.

Uczestników konkursu obowiązuje znajomość reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętność właściwego ich zastosowania, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do Organizatora w dniu wydarzenia (lub wcześniej) w przypadku osób dorosłych podpisanej zgody na publikację wizerunku, w przypadku osób niepełnoletnich podpisanej  zgody rodzica/opiekuna prawnego  na udział w Dyktandzie – pliki do pobrania na stronie biblioteki.

 

13-14-15 maja

* godz. 15:30-17:00-  Interaktywne pomysły na lekcje (tel.: 562-24-81)

 - bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

Formularz zgłoszeniowy onlineTUTAJ

Oto co przygotowaliśmy:

13.05.2019 (poniedziałek)

  • Animowane grafiki z Pixteller oraz generatory kodów QR

Uczestnicy warsztatów poznają Pixteller, inspirujące narzędzie online, które  umożliwia tworzenie animowanych grafik w formie plakatów, banerów i grafik na portale społecznościowe. Poznają prosty generator kodów  QR  Qrinfopoint, który pozwala na tworzenie dynamicznych kodów.

14.05.2019 (wtorek)

  • Genialne pomysły w Genial.ly i Baamboozle

Podczas warsztatu uczestnicy poznają program do tworzenia multimedialnych materiałów edukacyjnych Genial.ly  oraz darmowy generator gier Baamboozle.

15.05.2019 (środa)

  • Gry i zabawy online z LearningApps i nie tylko

Uczestnicy poznają darmową platformę LearningApps, która umożliwia tworzenie interaktywnych ćwiczeń do wykorzystania na wszystkich przedmiotach. Zaprezentowane zostaną również aplikacje do tworzenia m.in. chmur wyrazowych i generowania puzzli.

 

15 maja

* godz. 10:00-  Nasza pierwsza książka (tel.: 562-24-87)

                        - uroczyste podsumowanie konkursu dla grup przedszkolnych 

 

Obchodom Tygodnia Bibliotek towarzyszy wystawa „Patroni Roku 2019

 

Serdecznie zapraszamy!!!